ADIYAMAN TEK HABER , Medya Tek - Adıyaman Üniversitesi’nin Yeni Bölüm ve Programlarına 875 Öğrenci Alınacak
Ahmet Aydın'ın Acı Günü
Vali Demirtaş, Adıyaman’da Jeotermal Seracılığı Geliştireceğiz
TPAO Bölge Müdürü Bütün’den ATSO’ya Ziyaret
MÜSİAD: Ahmet Davutoğlu'na Güveniyoruz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Adıyaman Üniversitesi’nin Yeni Bölüm ve Programlarına 875 Öğrenci Alınacak

Adıyaman Üniversitesi’nin Yeni Bölüm ve Programlarına 875 Öğrenci Alınacak
Adıyaman Üniversitesi’nde Yeni Program/Bölüm Açılması 2013/2014 Eğitim-Öğretim Yılında Öğrenci Alımı
31.05.2013 / 09:15


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK),  Adıyaman Üniversitesi’nin 2013/2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması ve bazı yeni programların açılması ile ilgili tekliflerini kabul ederek, toplam 875 öğrencinin alınmasını onayladı.


          18 Nisan 2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısı’nda Adıyaman Üniversitesi’nin mevcut bölümlerine 2013/2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması konusu karara bağlandı. Toplantı sonucunda; Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne 40 öğrenci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümüne 40 öğrenci, Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği normal ve ikinci öğretim bölümlerine 40’ar, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne de 50 öğrenci alınması onaylandı.


Adıyaman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü bünyesinde bazı programların açılması ve bunlarla birlikte mevcut programlara 2013/2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki tekliflerimiz ise 1 Mart 2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısı’nda görüşülerek karara bağlandı. Bu toplantının sonucunda, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programına 40 öğrenci, Çocuk Gelişimi ikinci öğretim programının da açılarak 50 öğrenci alınması kabul edildi.


          Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksekokulları bünyesinde bazı programların açılması ve bunlarla birlikte mevcut programlara 2013/2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki Üniversitenin teklifi 2 Mayıs 2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısı’nda görüşüldü. Bu toplantının sonucunda ise;


- Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü  Yapı Yalıtım Teknolojisi normal ve ikinci öğretim programlarına 40’ar öğrenci, Kimya Teknolojisi normal ve ikinci öğretim programlarına 30’ar öğrenci, Kaynak Teknolojisi normal ve ikinci öğretim programlarına 40’ar, Dış Ticaret normal ve ikinci öğretim programlarının da açılarak 50’şer öğrenci alınması kararlaştırıldı.


- Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü bünyesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği normal ve ikinci öğretim programlarının açılarak 50’şer öğrenci alınması uygun görüldü.


 


- Kahta Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü bünyesinde Laborant ve Veteriner Sağlık ikinci öğretim programının açılarak 40 öğrenci, Bankacılık ve Sigortacılık ikinci öğretim programının açılarak 45 öğrenci, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programının açılarak 30 öğrenci, Bahçe Tarımı Programının da açılarak 40 öğrenci alınması kabul edildi.   

Bu haber toplam 323 defa okundu